दोस्रो स्थानका लागि माओवादी र राजपा टक्कर, दुवै ९-९ स्थानमा विजयी


दुई नम्बर प्रदेशमा सम्पन्न स्थानीय तह निर्वाचनको जारी मतगणनामा दोस्रो स्थानका लागि माओवादी केन्द्र र राष्ट्रिय जनता पार्टी (राजपा) नेपालको टक्कर सुरु भएको छ।

पछिल्लो मतपरिणामअनुसार यी दुवै दल ९-९ स्थानमा जितेर दोस्रो स्थानमा पुगेका छन्। यसअिघ राजपा एक्लै कांग्रेसलाई पछ्याउँदै दोस्रो स्थानमा टिकेर बसेको थियो।

माओवादी र राजपालाई पछ्याउँदै संघीय समाजवादी फोरम ८ स्थानमा जितेर तेस्रो स्थानमा छ।

संविधान संशोधन र मधेस मुद्दामा आलोचनात्मक धारणा राख्दै आएको नेकपा एमाले भने दुई नम्बर प्रदेशको अहिलेसम्मको नतिजामा पछाडि छुटेको छ। यहाँ एमाले ६ स्थानमा मात्र विजयी भएको छ।

राजपा:

  1. धनुषा,हंसपुर नगरपालिका:रामज्ञान मण्डल
  2. सर्लाही, कौडेना गाउँपालिका: रामप्रसाद राय यादव
  3. बारा, देवताल गाउँपालिका: चन्दन कुमार सिंह
  4. सप्तरी,डाक्नेश्वरी नगरपालिका: शिवनारायण साह
  5. महोत्तरी, महोत्तरी गाउँपालिका:सुनिल राय
  6. पर्सा: कालिकामाई गाउँपालिका: नथुनी कुशवाह
  7. सप्तरी, रुपनी गाउँपालिकाः हरेराम यादव
  8. सर्लाही, ब्रम्हपुरी गाउँपालिकाः विनोद कुमार शाह
  9. महोत्तरी, मटिहानी नगरपालिकाः हरिप्रसाद मण्डल

माओवादी केन्द्र:

  1. सिरहा,कर्जन्हा नगरपालिका:गंगा पासवान
  2. सिरहा,अर्नमा गाउँपालिका: ठकु महतो कोइरी
  3. पर्सा,ठोरी गाउँपालिका: पदमलाल श्रेष्ठ
  4. सिरहा,औरही गाउँपालिका : सिद्धार्थ यादव
  5. रौतहट,मौलापुर नगरपालिका:रिना साह
  6. रौतहट, यमुनामाई गाउँपालिका: श्रीप्रसाद मुखीया बीन
  7. महोत्तरी, गौशाला नगरपालिकाः शिवनाथ महतो
  8. महोत्तरी, सम्सी गाउँपालिकाः फारूक शेख
  9. सिरहा, मिर्चैया नगरपालिकाः श्रवणकुमार यादव

संघीय समाजवादी फोरम:

  1. सिरहा,विष्णुपुर गाउँपालिका:जागेश्वर यादव
  2. सिरहा,भगवानपुर गाउँपालिका:बेचनप्रसाद यादव
  3. सर्लाही,पर्सा गाउँपालिका:किसुनदेव राय
  4. महोत्तरी, सोनमा गाउँपालिकाः राजकुमार यादव
  5. पर्सा, विन्दवासिनी गाउँपालिकाः श्रीलाल शाह कानु
  6. बारा, पचरौता नगरपालिकाः रमेश कुमार यादव विजयी
  7. सप्तरी, तिरहुत गाउँपालिकाः हेमन्तकुमार बहडखेर
  8. रौतहट, देवाही गोनाही नगरपालिकाः धर्मेन्द्र पटेल

नेकपा एमाले:

  1. सप्तरी, सप्तकोशी नगरपालिका: उत्तम कुमार शर्मा
  2. पर्सा,पटेर्वा सुगौली गाउँपालिका:हरिनारायण चौधरी
  3. धनुषा,मुखियापट्टी मुसहरनिया गाउँपालिका:मनोज यादव
  4. धनुषा,बटेश्वर गाउँपालिका:डम्बर बहादुर राउत
  5. सिरहा, नरहा गाउँपालिकाः रामशरण यादव
  6. सिरहा,सखुवानान्कारकट्टी गाउँपालिकाः केदारनाथ यादव

माओवादी केन्द्रले जितेका ठाउँ:

  1. सिरहा,कर्जन्हा नगरपालिका:गंगा पासवान
  2. सिरहा,अर्नमा गाउँपालिका: ठकु महतो कोइरी
  3. पर्सा,ठोरी गाउँपालिका: पदम लाल श्रेष्ठ
  4. सिरहा,औरही गाउँपालिका : सिद्धार्थ  यादव
  5. रौतहट,मौलापुर नगरपालिका:रिना साह
  6. रौतहट, यमुनामाई गाउँपालिका: श्रीप्रसाद मुखीया बीन
  7. महोत्तरी, गौशाला नगरपालिकाः शिवनाथ महतो
  8. महोत्तरी, सम्सी गाउँपालिकाः फारूक शेख

राजपाले जितेका ठाउँ:

  1. धनुषा,हंसपुर नगरपालिका:रामज्ञान मण्डल
  2. सर्लाही, कौडेना गाउँपालिका: रामप्रसाद राय यादव
  3. बारा, देवताल गाउँपालिका: चन्दन कुमार सिंह
  4. सप्तरी,डाक्नेश्वरी नगरपालिका: शिवनारायण साह
  5. महोत्तरी, महोत्तरी गाउँपालिका:सुनिल राय
  6. पर्सा: कालिकामाई गाउँपालिका: नथुनी कुशवाह
  7. सप्तरी, रुपनी गाउँपालिकाः हरेराम यादव
  8. सर्लाही, ब्रम्हपुरी गाउँपालिकाः विनोद कुमार शाह

संघीय समाजवादी फोरमले जितेका ठाउँ:

  1. सिरहा,विष्णुपुर गाउँपालिका:जागेश्वर यादव
  2. सिरहा,भगवानपुर गाउँपालिका:बेचनप्रसाद यादव
  3. सर्लाही,पर्सा गाउँपालिका:किसुनदेव राय
  4. महोत्तरी, सोनमा गाउँपालिकाः राजकुमार यादव
  5. पर्सा, विन्दवासिनी गाउँपालिकाः श्रीलाल शाह कानु
  6. बारा, पचरौता नगरपालिकाः रमेश कुमार यादव विजयी
  7. सप्तरी, तिरहुत गाउँपालिकाः हेमन्तकुमार बहडखेर
  8. रौतहट, देवाही गोनाही नगरपालिकाः धर्मेन्द्र पटेल

एमालेले जितेका ठाउँ:

  1. सप्तरी, सप्तकोशी नगरपालिका: उत्तम कुमार शर्मा
  2. पर्सा,पटेर्वा सुगौली गाउँपालिका:हरिनारायण चौधरी
  3. धनुषा,मुखियापट्टी मुसहरनिया गाउँपालिका:मनोज यादव
  4. धनुषा,बटेश्वर गाउँपालिका:डम्बर बहादुर राउत
  5. सिरहा, नरहा गाउँपालिकाः रामशरण यादव
  6. सिरहा, सखुवानान्कारकट्टी गाउँपालिका, केदारनाथ यादव

यी दलमध्ये राजपाले सबभन्दा बढी १७ स्थानमा अग्रता हासिल गरेको छ भने फोरमले १२ र माओवादीले ९ स्थानमा अग्रता लिएको छ। एमाले १० स्थानमा अगाडि छ।

Share:

© 2017 Setopati Sanchar Pvt. Ltd.